News Ticker

В Ямполі відбувся схід міста

Як Ямпіль жив останій рік

Швидкі новини

  • Тюльпани перед міським фонтаном
  • вороненко
  • русский мир
  • dtp3
  • зароботки
  • приватбанк
  • грош
  • дтп
ямпіль

      25 травня у районному будинку культури пройшов схід жителів міста. В актовому залі зібралося 147 представників громади. Під час зборів слухали звіти міської ради, комунального підприємства, місцевого водоканалу, національної поліції.

Крім представників влади і установ слово брали мешканці міста вносячи пропозиції, щодо поліпшення життя, висловлюючи побажання та прохання до міської влади. Серед них були вже звичні проблеми: загорнути яму, не задовільне водопостачання, відремонтувати дороги, боротися з стихійними сміттєзвалищами та таке інше. Навіть лунали пропозиції де взяти кошти на газифікацію міста. За словами пані, яка внесла пропозицію потрібно: «Продайте танк, проведіть газ». Крім того вона висловила сподівання, що міський голова не буде займатися кумовством і розставляти на посади своїх родичів, бо містяни бачать і роблять висновки.

Але на цьому гумор не закінчився, Василь Кізка виніс пропозицію  присвоїти Ямпільському водоканалу ім’я Володимира Кістіона віце-прем’єр-міністра України (з питань АТО) в Уряді Володимира Гройсмана. (Свого часу уродженець села Довжок Володимир Кістіон, займав посаду директора ДП «Ямпільводоканал», прим. ред.). З діалогу, що почався далі стало зрозуміло, що пан Кізка мав на меті поіронізувати з того стану в якому зараз опинилося місцеве підприємство водопостачання.

Далі розмова пішла в конструктивному русі. Пані Людмила Кінзерська звернулася до голови з проханням мешканців Ямполя, що проживають та працюють в районі хлібоприймального пункту на горі, про коректування маршруту міського автобуса. Анатолій Юрченко пообіцяв, що новий маршрут незабаром запрацює.

Також рішенням сходу міста було відмінено самооподаткування Ямпільчан.  Самооподаткування зі слів міського голови було запроваджено, ще за часів Йосипа Сталіна у 30-х роках і як свідчить практика являється не ефективним методом, так як Ямпільчани не дуже рвуться «самооподатковуватись», або ж вносити до скарбниці по 20 грн, як того вимагало положення «Про самооподаткування населення». Зі слів пана Юрченко більш ефективним виявилось співфінансування, коли витрати на роботи міська рада та мешканці розподіляють за принципом 50х50.

На останок на розгляд громади було винесено питання перенесення «Пам’ятника жертвам голодомору та репресій» до «Хреста», що внесла на розгляд місцева ветеранська організація. Тут виникли серйозні дебати. Слово знову взяв пан Кізка. Він розповів історію створення пам’ятника, місцевою напів підпільною організацію «Народ рух за перебудову», яку він колись створив. Про те як за 800 тодішніх рублів його витесали з каміння, під покровом ночі встановили перед прокуратурою за допомогою підйомного крана. На другий день його відкривали в присутності тодішнього 1 секретаря райкому партії, заступників та інших чиновників місцевого значення, які потім влаштували гоніння «Рухівців» і вже тоді відстоювали ідею заховати пам’ятник жертвам голодоморів і репресій куди подалі від центра міста. І ось тепер ті самі партійні працівники, які стали пенсіонерами та ветеранами, зі слів пана Кізки намагаються знову перенести пам’ятник невідомо куди.

В цей час з залу пролунав кривенький, переляканий із фальцетом, анонімний виклик «Регламент». Пан Кізка відповів, що якби вони ставили пам’ятник то тоді б мали право його перебивати і далі почав говорити пропонуючи встановлювати пам’ятники не там де захочеться в центрі міста перетворюючи його на кладовище, а де відбувалися події яким вони присвячені. Так з його слів пам’ятник «Чорнобильцям» потрібно встановити біля пожежної станції, пам’ятник «Репресованим» біля міліції, а «Хрест» та могили Червоногвардіців і 300 Ямпільчан з братської могили під обеліском «Слави» перенести до кладовища. На цьому він закінчив свій виступ.

Наступним взяв слово начальник відділу освіти Олександр Кульбаба. Він повідомив, що завжди був проти бездумного встановлення  пам’ятників по місту і свого часу, перебуваючи на посаді міського голови,  зробив все, щоб не встановили погруддя козацьких полковників на площі «Незалежності» поблизу «Хреста» і саме за його сприяння і «Хрест» і пам’ятник «Чорнобильцям» обзавелися табличками та написами. (Погруддя козацьких полковників були виготовленні у Буші. На їх встановленні наполягала тодішня райдержадміністрація, але зі змінної влади, пам’ятники не були встановлені. Прим. ред.). Під кінець виступу пан Олександр відмітив, що це питання зараз не до часу і його потрібно перенести. А також звернув увагу на діяльність пабліку «Ямпіль, Ямпільський район», який за його словами порушив всі межі дозволеного, поливаючи  брудом на ліво і направо всіх без розбору і в котре попросив компетентні органи розібратися з анонімними негідниками.

Щодо пам’ятника то схід міста вирішив залишити все без змін, так, що де стояв там і стояти буде. На цьому зібрання закінчилось. Ямпільчани  з полегшення пішли додому.

ямпіль

В’їзд до Ямполя зі сторони Вінниці

Поділися з друзями:

Залишити коментар