News Ticker

Стародавні вандали на сучасний лад

Швидкі новини

  • Тюльпани перед міським фонтаном
  • вороненко
  • русский мир
  • dtp3
  • зароботки
  • приватбанк
  • грош
  • дтп

Інколи, переглядаючи новини в Інтернеті та ТВ про події в новітній буремній історії нашої країни, мене не полишає відчуття того, що темні віки середньовіччя із полюванням на відьом та знищенням культурних та історичних надбань повертаються знову.

Так, 10 січня цього року у селі Гута-Пеняцька Львівської області вандали зруйнували пам’ятник та поглумилися над десятками могил загиблих під час подій у 1944 році поляків. Місцева влада негайно ж відреагувала у етичному та правовому полі: правоохоронцями за вказаним фактом було розпочато кримінальне провадження, також запропоновано організувати і провести 27-28 лютого спільну із польською стороною церемонію, щоб віддати належне жертвам злочинів у Гуті Пеняцькій.

Вночі 25 січня у селищі Биківня під Києвом невідомими особами сплюндровано український та польський меморіали жертвам НКВС.

Негайно відреагувало і польське МЗС, відправивши на адресу українських дипломатів ноту протесту, у якій засуджено зазначені кримінальні дії та закликано українську владу до негайного розслідування справи і до покарання винних у цьому інциденті.

У всіх цих ганебних ситуаціях чітко проглядається справжній замовник дійства – колишня братня Україні Російська Федерація, оскільки саме по центральних російських телевізійних каналах у вечірній прайм-тайм ще 9 січня (за добу до події!!!) розповідалось про «плюндрування українськими неонацистами і фашистами меморіального комплексу пам’яті та польських могил у Львові». Російська пропагандистська машина вкотре продемонструвала елементи геббельсівської пропаганди, розповівши про подію, ще до того як вона відбулась.

Але ж які наслідки цього всього?! Щодо оцінки того, що сталося: тут все просто, товариство. Наміри росіян продовжити “війну пам’ятників” і далі вбивати клин між українцями і поляками більш, ніж очевидні.

Безумовно, особи які вчинили це будуть знайдені та притягнуті до відповідальності. Але…, завжди існує але!

Репутації України на світовій політичній арені завдано чергового підступного удару. Як можна приймати у європейську спільноту країну, де наруга над пам’ятниками (не пережитками комуністичного минулого, а надбаннями історичного фонду держави) є буденним явищем. «А що ж буде далі?» – подумає пересічний європеєць – «а далі вони будуть знищувати всіх хто говорить, що Земля кругла та вертиться навколо Сонця», продовжуватиме він розмірковувати.

Тому, звертаючись до вас шановні земляки хочу попросити про одне: коли вам невідомі люди за добрі гроші запропонують сплюндрувати український/польський/єврейський пам’ятник у себе вдома – подумайте чи не станете просто пішаком у шахматній партії карлика із Кремля.

Поділися з друзями:

Залишити коментар