News Ticker

Перша сесія міської ради

10 листопада 2015 року у Ямполі почала роботу перша сесія міської ради сьомого скликання

Швидкі новини

  • Тюльпани перед міським фонтаном
  • вороненко
  • русский мир
  • dtp3
  • зароботки
  • приватбанк
  • грош
  • дтп
Ямпіль

Згідно «Закону про місцеве самоврядування» сесію розпочала голова міської виборчої комісії, яка представила нового голову міської ради Анатолія Юрченка, зачитала прізвища депутатів. Депутатську присягу зачитав Загородній Станіслав Іванович, директор кабельного телебачення «Світоч». Після чого присягу прийняв новообраний міський голова. Голова міської виборчої комісії побажала всього найкращого у роботі комісії та передала управління сесією пану Юрченко.
Подякувавши за довіру та честь бути обраним міським головою Анатолій Володимирович надав слово бувшому голові міської ради Кульбабі Олександру Васильовичу, який поздоровив з перемогою свого наступника та побажав йому плідної роботи заради громади, розповів про власні досягнення, передав звіт виконання бюджету та «Стратегію 2020», яку минула міська рада розробляла разом з громадянами міста, школярами. Наостанок вручив значок міського голови з останньою настановою про нелегкий шлях очільника міста.
Далі міська рада перейшла до порядку денного та обирала секретаря міської ради. Для чого спочатку було обрано лічильну комісію яка с початку складалася з:Берко Е.І., Ільницького Р.М., Чеботар О.І. На посаду секретаря міської ради було запропоновано Вжещ Мирославу, яка до цього працювала в апараті Районної ради, інших кандидатур не було. Проти неї заперечила Кінзерська Людмила Василівна, аргументуючи тим, що колись на користь пані Вжещ було нараховано більше ніж потрібно матеріальну допомогу, яку виявила комісія фінансового управління, але чомусь керівник Радикальної партії Ляшка забула розповісти, що ця допомога була відразу повернута до державного бюджету і виникла в результаті бухгалтерської помилки під час нарахування, як потім редакції Дністер-інфо розповіла сама Вжещ Мирослава.
Далі слово взяв Кізка Василь Володимирович, наскільки ми зрозуміли, як керівник «Партії Захисників Вітчизни», адже він не був обраний депутатом до міської ради. Пан Кізка зробив зауваження, що сесія міської ради повинна розпочинатися з обрання регламенту роботи міської ради. Таке зауваження дуже сильно зацікавило редакцію «Дністер-інфо» і порившись в законі про місцеве самоврядування, ми знайшли наступну інформацію згідно статті 46 пункт 15 цитуємо закон: – «Порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради з урахуванням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.». Про це Василю Володимировичу повідомили депутати Гречковський та Замишляєв. Але їх зауваження Василь Володимирович не сприйняв вибухнувши гнівною тирадою на сторону головуючого, розповівши, що все робиться поза законом і неправильно. Далі він віддав наказ депутату Берко Е.І. про те, щоб вона залишила посаду голови лічильної комісії, що та і зробила. Трохи пізніше голосування, щодо регламенту відбулося, на пропозицію депутата Мороза Владлена Вержиловича від радикальної партії Ляшка, його провели відразу після того, як стихли емоції гідні кулуарів Верховної ради. Пан Кізка навіть на цю пропозицію активно відреагував, знову заборонивши депутатам від своєї партії голосувати за регламент, щоб зрозуміти чого добивався Василь Володимирович радимо почитати його сторінку у соціальній мережі за адресую https://vk.com/id225278653, де він пише все, що думає на рахунок регламентів. Його активно підтримала Кінзерська Людмила Василівна, все це закінчилися після того як було запропоновано усунути втручання у роботу сесії не депутатів міської ради.
Після того як пані Берко відмовилась від головування у комісії на її місце обрали Марченко Мирославу Василівну і розпочалося голосування за посаду секретаря міської ради.
Голосування відбулося на другому поверсі міської ради з використанням непрозорої картонної урни, яка залишилась з минулих виборів і слугувала пересувною скринькою для голосування на дому. В неї опустили контрольний лист, довго опечатували і потім віднесли на місце де відбулася процедура виборів секретаря міської ради.
Депутат Мороз підняв питання, про те, що підрахунок потрібно проводити відкритим, його пропозицію підтримав Анатолій Юрченко, який на той час вже трохи втомився від сесійних баталій. Після закінчення голосування провели підрахунок голосів. За кандидатуру пані Вжещ проголосувало 17 депутатів, проти 7. Таким чином Мирослава Казимирівна стала секретарем міської ради.
Далі сесія відбулася без будь яких ексцесів, якщо не рахувати, що пан Кізерський В.М. зняв себе з кандидатури голови комісії Дотримання етики, законості та контролю за правопорушенями і перейшов у земельну. Пан Кізка задав питання чому у прикордонному місті при міській раді не працює комісія яка б відповідала за транскордону співпрацю. Що на думку редакції «Дністер-інфо» досить влучне зауваження, адже місто дуже багато втрачає від того, що не працює пасажирська переправа і громадяни Молдови, які по базарним дням роблять дуже великі вливання валюти у економіку міста, обмежені у пересуванні. Відходячи трохи від теми скажимо, що це трапилося дякуючи обмілінню русла Дністра та захаращення його водоростями які привели до виходу з робочого стану катера, що здійснював переправу до Молдови і назад, а далі катер зник. За словами самого пана Кізки він нібито знаходиться на Новодністровський ГЕС, де далі експлуатується. А робота такої комісії могла б допомогти у вирішенні питання відновлення пасажирської переправи. Та нажаль, як зауважив міський голова подібна комісія може працювати тільки при Районній раді.
На цьому робота першої сесії міської ради сьомого скликання у місті Ямпіль була завершена. А ми далі будемо намагатися відслідковувати її роботу згідно принципів, що викладені у «Законі про місцеве самоврядування» Стаття 4. Основні принципи місцевого самоврядування:
Місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.
Олександер Пелешко
Ямпіль 2015 рік.

Ямпіль

Фото майбутнього мосту Ямполі

Поділися з друзями:

Залишити коментар