News Ticker

НОВЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ЗАЙМЕТЬСЯ БЛАГОУСТРОЄМ МІСТА.

Реформа комуналки?

Швидкі новини

  • Тюльпани перед міським фонтаном
  • вороненко
  • русский мир
  • dtp3
  • зароботки
  • приватбанк
  • грош
  • дтп
Пасхальне містечко в центрі міста

Рішення про створення нового комунального підприємства «Ямпіль-благоустрій», було прийнято на минулій сесії міської ради. За задумом міської влади воно повинно відповідати за благоустрій та орієнтовано на надання послуг населенню міста.

Наприклад у вас на подвір’ї чи на вулиці потрібно вирити траншею, або провести роботи з ремонту водогону. Ситуація до болі знайома багатьом містянам, збиті ноги, сварки з «Водоканалом», «Ямпіль-комунгоспом» та іншими монополістами в сфері комунальних послуг, які живуть за принципом: «Чого ви до нас причепилися?». Зовсім по іншому буде складатися ситуація після того як «Ямпіль-благоустрій» почне працювати, принаймні так ми почули під час сесії міської ради.

Адреса, «Ямпіль-благоустрій», зазначена в рішенні Міської ради знаходиться по вул. Д. Нечая (бувша Чорноморця), 17. Якщо ви не знаєте саме там знаходився колись той самий Ямпіль-комунгосп, поки не був переформотавний, комунтепло, комунсервіс і інші комун… І врешті-решт змінивши адресу поблизу Будинка дитячої та юнацької творчості.

Позитивним сигналом, є те, що до підприємства залучатимуть інвестиції місцевого малого бізнесу і воно буде орієнтовано не тільки на надання послуг, але і на виробничу діяльність. Наприклад виробництво тротуарної плиточки, для благоустрою міста та реалізації населенню. Таке поєднання комунального та приватного капіталу дасть змогу знову ж таки створювати нові робочі місця, знімати з підприємця частину навантаження та стимулювати економіку міста, а головне дозволить акумулювати гроші громади, не виводячи їх зовні.

Крім того той самий «Ямпіль-комунгосп» отримає значне полегшення податкового тиску. Не дивлячись на всі свої помилки, за рік він заробляє понад 1 000 000 грн. Згідно законодавства сплачує податок на додану вартість, а далі гроші у вигляді ПДВ пливуть з міста, як Дністровські води, до Державної скарбниці. Створення «Ямпіль-благоустрій», дасть можливість зняти частину навантаження з комунгоспу. Тобто забравши у них частину обов’язків «Благоустрій» отримає їхні доходи. Таким чином зменшуючи дохід «Комунгоспа», відпаде необхідність сплачувати ПДВ, що дає можливість залишити гроші громаді.

У скептиків виникнути питання: «А в чому ж тут зиск місту?», крім того, що не буде платитись ПДВ? Адже створюється дублююче підприємство з новим керівником, об’єднаною посадою бухгалтера та економіста, яка ж вигода громаді? Адже їм потрібно платити заробітну плату сплачувати податок та Єдинний соціальний внесок. Вигода місту буде в тому, що гроші зароблені підприємствами залишаться у Ямполі, в вигляді тих самих зарплат, адже тратитись вони будуть на території міста. Ту саму плиточку міський голова, фактично маючи виробництво, що належить місту, буде закуповувати не у Вінниці, а у Ямполі, а це нові робочі місця і надходження до бюджету, гроші не тікають. Як саме повинен працювати механізм, поки що зрозуміти важко, адже не в статуті, ні в інших нормативних документах, що стосуються КП «Ямпіль-благоустрій» він не описується.

Хоча сильно сподіватися на радужні перспективи не потрібно, у тому випадку якщо колектив підприємства буде складатися з тих самих, низько мотивованих  працівників, що зараз працюють в «Ямпіль-комунгосп», застарілу матеріально-технічну базу, «ватний підхід» до вирішення виробничих питань, відсутності маркетингової політики та співпраці з  клієнтами, що притаманно нашим реаліям, керівництво «Ямпіль-благоустрій» скоріш за все закцентується на ремонтах прилеглої території та виробництві тротуарної плитки, адже для підприємця це рідніше.

Так як говориться час покаже, може ми і помиляємось і нарешті місто отримає підприємство, що наддасть якісні комунальні послуги, зуміє залучити кваліфікованих спеціалістів, які шукають не чергову чарку, а виконують обов’язки, будуть розуміти, що кожен з нас це клієнт їхнього підприємства і саме від нас залежить заробітна платня яку вони отримують в кінці місяця, а не так як зараз відбувається, коли люди – просто ходять на роботу.

Хочеться побажати міській владі, щоб нове підприємство, не просто взяло на себе частину обов’язків «Ямпіль-комунгосп», а почало заробляти авторитет і гроші, надаючи якісні послуги, створюючи продукт, конкуруючи з іншими комунальним підприємством. Таким чином місто позбавиться великої проблеми, що залишилась зі старих часів, монополії в сфері житлово-комунальних послуг. Так само як це трапилось свого часу з аптечним бізнесом, порушивши монополію КП «Ямпільска центральна аптека», місцеві підприємці добилися значного здешевіння лікарських засобів та закриття Центральної аптеки. До речі є сподівання, що на її місті має виникнути новий медичний заклад. Про це читайте далі.

р. Дністер. Пункт пропуску "Ямпіль-Косоуци"

р. Дністер. Пункт пропуску “Ямпіль-Косоуци”

Поділися з друзями:

Залишити коментар