News Ticker

«Купальський вінок» розквітнув у Качківці.

Швидкі новини

  • Тюльпани перед міським фонтаном
  • вороненко
  • русский мир
  • dtp3
  • зароботки
  • приватбанк
  • грош
  • дтп
ріка Дністр

12 липня у Качківці відбувся етнофестиваль «Купальський – вінок». Приблизно 300 учасників різних територіальних громад представили витвори декоративно – ужиткового мистецтва, народні аматори влаштували гарний концерт. Загалом селяни та гості залишилися з приємними враженнями та гарним настроєм.
Але не дивлячись на весь позитив дійства не обійшлося і без ложки дьогтю. До редакції газети звернулися громадяни Ямполя зі скаргою, що оргкомітет фестивалю обмежує підприємців в організації виїзної торгівлі, аргументуючи це тим, що в першу чергу відається перевага мешканцям Качківки, аби не створювати конкуренцію.
Далі, в телефонній розмові з одним з організаторів свята, нам стало відомо, оргкомітет вирішив, що кожен підприємець повинен пропонувати один товар, або надавати послугу яка б відрізнялася від інших.
Щоб розібратися в ситуації ми подзвонили в оргкомітет та запропонували свої послуги, мотивуючи бажанням розмістити свій торговельний об’єкт під час проведення заходу, але отримали відмову. Навіть після того як пообіцяли прорекламувати захід і написати найкращі відгуки про фестиваль на сторінках нашого видання та сайту, але організатори були невблаганні. Хоча трохи згодом все ж таки пообіцяли передзвонити і дати відповідь.
Телефонний дзвінок ми чекали всі вихідні і вже у понеділок вирішили самі передзвонити, щоб дізнатися долю своєї пропозиції. Під час розмови отримали негативну відповідь, аргументовану тим, що товар запропонований нами вже буде представлений на фестивалі, але можемо приїхати з будь яким іншим, наприклад сувенірами. Мовляв, те що ми пропонуємо має продавати їх людина з Качківка. В подальшій розмові стало відомо, що їх людина мешкає в Ямполі, а от його дружина дійсно народилася в Качківці, хоча все життя прожила в Ямполі. На питання, що стало перевагою при виборі кандидатури, нам відповіли – допомога при організації свята. В чому саме вона полягала не пояснили. Натомість розповіли, що головна мета фестивалю, це об’єднання всіх мешканців села навколо спільної справи, бо мовляв серед людей села, зараз розбрат, а це негативно впливає на життя громади, тому і відаються переваги мешканцям та вихідцям з Качківки.
От такі цікаві справи, з незрозумілою спонсорською допомогою передували обласному етнофестивалю «Купальський вінок» у селі Качківка. З яких можна зробити висновок, що приставка обласний для організаторів, це не більше ніж слово на папері. Адже кошти на організацію свята пішли з бюджету області, а Ямпільчани одні з тих хто вчасно заплатив податки тому також напряму причетні до організації свята. Да і взагалі створюючи не конкурентне середовище і обмежуючи кількість торговельних точок, організатори свята нанесли велику шкоду, односельчанам, давши змогу утворити монополію і завищені ціни на товари і послуги, усунувши природну конкуренцію і зменшивши, таким чином, рівень якості надання послуг. Погодьтеся одного підприємця з одним товаром, аж ніяк не вистачало на таку масу народу, яка приймала участь у фестивалі.

Олександр Пелешко,
Ямпіль, 2016.

Поділися з друзями:

Залишити коментар