News Ticker

“Кордон” навчається

ГО "Кордон"

Швидкі новини

 • Тюльпани перед міським фонтаном
 • вороненко
 • русский мир
 • dtp3
 • зароботки
 • приватбанк
 • грош
 • дтп

Ще на початку Незалежності України в 90-ті роки минулого століття, за ініціативи, не байдужих людей, в Ямпільському районі була створено громадська організація “Кордон”, яка займалася, допомогою в охороні державного кордону на території Ямпільського району та допомагала першим, Українським прикордонникам, що приїхали з Азербайджану, облаштовувати державний кордон України та власний побут, якій більше нагадував польовий табір, чим сучасну прикордонну заставу. З часом, коли прикордонники влаштувалися і почали в повній мірі охороняти наші рубежі, ГО “Кордон” поступово відійшла від справ.

Але настав грізний 2014 рік і знову Україна, попросила помочі у своїх синів. Ворог порушив наші границі і знову до справ взялися як ветерани громадського об’єднання “Кордон” так і до його лав стали, записуватися патріоти Ямпільщини. Завдяки широкій душі та доброму серцю, хлопці з “Кордону” зуміли по новому,  влаштувати побут земляків-прикордонників, що були мобілізовані до Прикордонної служби. Завдяки старанням В.Соболєвського, А. Жарука та інших учасників ГО “Кордон”, а також підтримці мера О. Кульбаби були відремонтовані приміщення Ямпільської прикордонної застави та плац. Придбано бойлер та мікрохвильову піч, ведуться ремонтні роботи  солдатської їдальні.

Але на цьому хлопці не зупиняються. Розуміючі, небезпеку яка зараз нависла над нашої Державою, вони готуються до можливої військової служби, згадають військову справу та діляться нею з товаришами, що не проходили службу у лавах Збройних сил. От і минулої п’ятниці в приміщенні актового залу Міської ради, ГО “Кордон” , провело зайняття з основ та правил користування зброєю. Завдяки старанням місцевих активістів було проведено зайняття на якому, всі бажаючі, могли ознайомитися, розібрати а потім скласти як сучасні АК-74М, АКС-74У(ксюху),  більш старіший АКМ під патрон 7,62, пістолет Макарова і зовсім раритетний релікт пістолет кулемет Шпагіна або ППШ. Навіть автор, був сильно здивований таким обертом подій і декілька раз розібрав та зібрав, в цілях, саморозвитку дідуся ППШ і більш за все дивувався якій він важкилезний та не зручний і з подякою думав про той подвиг, якій наші діди з такою не досконалою зброєю зуміли зробити. Адже вага ППШ майже 4 кг, а точніше 3,63 кг без набоїв та 5,56 кг з набоями. Уявляєте? А додайте сюди, ще незручний хват із-за відсутності пістолетної рукоятки як попереду так і позаду, адже тримати потрібно за основу прикладу та диск барабану, а до того ще і повітряний кожух охолодження попереду тягне до низу із-за поганої центрівки зброї. Так, що точно, дідам, було не легко. Але не дивлячись на це є документальні свідчення, що одиночними пострілами, деякі бійці влучали на дальності в 300 м.

Де хто з Вас може посміхнутися, мол нащо потрібно його вивчати? Раджу вам пильніше передивитися відео з зони АТО. Путін нічого не жалів для сепаратистів і навіть такі раритети як ППШ, кулемети “Максим” чи “Дегтярьови”, не говорячі про протитанкові гвинтівки та ружа ПТР та ПТРС, якими, досить успішно терористи знищували наші легкоброньовані машини, такі як БРДМ чи МТ-ЛБ і навіть виводили з ладу сучасні БТР-80. Спитаєте як? Дуже просто, калібр на ПТР та ПТРСах 14,5 мм, а завдяки довгому стволу їх куля може пробити броню до – 30 мм у того самого бардака (БРДМ) вона всього на всього лобова 10 мм і по 7 мм з боків та позаду, так що в упор є ймовірність пробиття навіть з того самого ППШ калібр якого 7,62 мм, правда енергія кулі буде за слабкою. Ну а про “Баррети” та інші крупнокаліберні гвинтівки, автору розповідати не потрібно бо ті самі ПТРС та ПТР і були взяті за їх основу, тільки перероблені та змінена конструкція набою, щоб додати їм більше кінетичної енергії і їх набої вже можуть пробивати до 50 мм бронювання.

Ось такими цікавими справами займаються, наші земляки. Чим і вас всіх запрошують зайнятися, адже сидіти склавши руки їм не дозволяє час, от і шукають як не цигарки бійцям ящиками так паливо для прикордонників, як це зробив Анатолій Жарук, пробивши аж тисячу літрів пального. Так, що вступайте в лави ГО “Кордон”.

IMG_9736_thumb

 

Поділися з друзями:

3 Зворотнє посилання

 1. У Вінниці вітали ветеранів
 2. В Олександрії відновили бойові машини
 3. В Санкт - Петербурзі вбили директора заводу Сoca-Cola, наркомана

Залишити коментар