News Ticker

Чи спасуть ринви від потопу?

Проблеми міста

Швидкі новини

  • Тюльпани перед міським фонтаном
  • вороненко
  • русский мир
  • dtp3
  • зароботки
  • приватбанк
  • грош
  • дтп
Тюльпани перед міським фонтаном

Минулого тижня до редакції «Дністер-інфо» звернулися ямпільчани, що проживають по вулиці М. Козачинського (Комінтерна) у будинку № 14, що знаходиться напроти ЗОШ № 1. Як нам розповів мешканець будинку Терех П.Ф. кожного року подвір’я будинку заливає вода, утворюючи величезні калюжі, за площею схожі на невеликі озера. Люди скаржаться на те, що вода затоплює подвір’я настільки щільно, що немає як пройти, а інколи заходить навіть у під’їзди.

Проблема, як говорить пан Терех, виникає з року в рік. Мешканці будинку, як могли боролися з водою намагаючись її відвести, але їх намагання марні. Виною у всьому зі слів ямпільчан являється зруйнований відвід дощової води, напроти молокозаводу, через якій вода повинна відводитись до централізованої системи водовідведення. Натомість дощові води потрапляють на подвір’я будинку № 14, створюючи справжній потоп.

За допомогою люди звернулися до міської ради. Поважна комісія, розглянувши звернення мешканців, дійшла висновку, що у всьому вині низьке розміщення на найнижчій точці вулиці, із-за чого і накопичується вода. Тому щоб запобігти руйнації будинку, вони радять створити ОСББ, встановити ринви, облаштувати вимощення під будинком, та заключити договір з відповідною організацією яка б взялась обслуговувати будинок.

Звичайно відповідь розумна і відповідає дійсності. Адже на будинку немає ринв, вимощення май              же відсутнє. Правда не зрозуміло, як ці заходи допоможуть відвести воду, що накопичиться на подвір’ї будинку потрапивши з встановлених ринв на найнижчу точку на вулиці?

За роз’ясненням ми звернулися до міського голови пана Анатолія Юрченка, і ось, що дізналися. В міській раді добре знають про проблему, виявляється не тільки мешканців будинку № 14, що по Козачинського вона торкнулася. Також, неодноразові скарги на погану роботу водостоку надходили від ямпільчан, що проживають поблизу музичної школи. Дійсно, причиною проблеми являється непрацюючий водовідвід, що мав би скидати дощову воду до ріки Русава, і пошкоджений він не тільки поблизу молокозаводу, а взагалі засипаний на розі напроти гімназії.

Приблизно 15 років тому, під час дощів, стався обвал ґрунту  на перехресті тодішньої вулиці Комінтерна та вулиці теперішньої вулиці Сонячної, що веде до лікарні. Тодішня міська влада не знайшла кращого виходу ніж засипати яму, таким чином перекривши відвід води з дощової каналізації. Час йшов, водостік поступово руйнується, а вода накопичуючись в канаві заливає не тільки подвір’я 14 будинку, але інші господарства, що знаходяться нижче, чим точка відводу води.

Зі слів пана Юрченка, наразі керівництво міста вивчило проблему і визначила вектори вирішення задачі. В першу чергу потрібно точно встановити місце виходу дощової каналізації до ріки Русави. За той час, що вона не функціонувала вихід повністю замулило землею. Далі, в теплу пору року, влада міста має намір залучити фахівців з відповідним обладнанням, які зможуть розчистити всю магістраль лівньовки. Як говорить міський голова, цей шлях найбільш економічно доцільний, так як прокладання нової каналізації обійшлося б місту приблизно у 3 – 3,5 мільйона гривень. Але роботи потрібно проводити тільки у теплу пору року, наприклад в разі необхідності потрібно зривати асфальтове покриття, яке за нинішніх погодних умов краще не відновлювати. До цього часу як він зазначив, елементарно не вистачало ресурсів, адже по місту дуже багато подібних випадків, коли стоки дощової води забиті, наприклад по вулиці Молодіжній, разом з відновленим дорожнім покриттям, було розчищено дощову каналізацію. Для цього повністю відкопали трубу, що відводила воду і колодязь куди стікала вода, загальна вага багнюки та іншого сміття склала приблизно 10 тон.

Чи відремонтують дощовий стік на Козачинського, час покаже. Сподіваємось, що міський голова дотримається свого слова і з настання теплої пори року занедбаний водостік відновлять, мешканці 14 будинку не будуть пливати після дощу, так само як і ямпільчани, що прямують по вулиці Прорізній повз музичну школу, адже авторитет і підтримка людей наробляються добрими справами.

До речі якщо ми згадали про той кут нашого міста, то хочемо нагадати про події, що відбулися на вулиці Леонтовича (Островського) про які ми писали у жовтні в статті «Байки з Ресу», коли місцеві електричні мережі намагалися відписками відчепитися від містян, що постраждали в наслідок дії перевищеної напруги. Так от, як нам повідомили місцеві мешканці, на даний час РЕС повністю відновив електромережу власним коштом, крім того, так само має намір встановити людям захист від перенапруги, що прямує до оселі зовні.

Як говориться: «Під лежачий камінь вода не тече», тому радимо мешканцям будинку № 14 тримати ситуацію з водою під контролем і домагатися свого, так само, як це зробили ямпільчани з вулиці Леонтовича і Молодіжної.

 

Поділися з друзями:

Залишити коментар