News Ticker

Байки з РЕСу

Нові закони фізики

Швидкі новини

  • Тюльпани перед міським фонтаном
  • вороненко
  • русский мир
  • dtp3
  • зароботки
  • приватбанк
  • грош
  • дтп

29 вересня мешканці вулиць Чайковського та Леонтовича (колишня Островського), залишилися не тільки без світла, але і без побутових електроприладів – телевізорів та холодильників. В результаті перенапруги в електромережі, що досягла межі у 380 Вольт, будинки затягнуло сизим димом, пошкодженого обладнання.

Звичайно така історія не в новину для ямпільчан, адже багато хто постраждав від непередбачених стрибків напруги, влетівши у немалу копійчину на ремонтах обладнання та заміни лінії електроживлення. Та от продовження історії, яку нам розповіла наша читачка, схожа на оповідання гумориста Петросяна.

Звернувшись за роз’ясненнями до місцевих електричних мереж, постраждалі мешканці Леонтовича – Чайковського отримали відповідь, що побутова техніка, яка була зіпсована унаслідок перенапруги, згоріла із-за вини власників. З відповіді РЕСу виходить, що у всьому винні запобіжники-автомати, які встановлені у будинках. Адже їх потужність складає 32 ампери, замість дозволених 16. Тому в момент перенапруги вони і не спрацювали, що і привело до сумних наслідків.

Отже, виходить, що вині запобіжники-автомати, або їх виробник. Тому наша читачка звернулася до виробника «горе-автоматів» з законним питанням, чому не спрацював захист? Натомість отримала відповідь, що їм ще повезло, адже якби напруга склала 1800 Вольт, скоріш за все хата згоріла. А все тому, що автомат-запобіжник розрахований не на зовнішні коливання напруги, а на внутрішні. Наприклад, якби у будинку замкнула розетка чи інший електроприлад, тоді захист спрацює, а у випадку коли перенапруга іде зовні – атомати не можуть спрацювати.

От і виходить, що Ямпільський РЕС винайшов нові закони фізики, що порушують принципи дії електричних автоматів, за якими ті існували з 1839 року, коли і були винайдені американцем  Чарлзом Графтоном Пейджем та реалізовані в перших запобіжниках Едісоном у 1879, що давало їм право на життя до 29 жовтня 2016 року, поки на Чайковського – Леонтовича не стався скачок електронапруги.

 

 

електрика

Поділися з друзями:

Залишити коментар