News Ticker

Про Ямпіль, Донбас і Крим

Швидкі новини

  • Тюльпани перед міським фонтаном
  • вороненко
  • русский мир
  • dtp3
  • зароботки
  • приватбанк
  • грош
  • дтп
вороненко

Наша розмова з політологом-міжнародником Олексієм Воро-ненко відбулася під час останнього його приїзду в Ямпіль у Новому 2017р.
Отже: Олексію Володимирови-чу, скажіть будь–ласка з чим по-в’язані, останнім часом, Ваші відвідування нашого міста?
- «Скажу відверто, коли у 2014р. я, як кандидат до Верховної Ради України балотувався по Ям-пільському виборчому окрузі, то мене в порівнянні з іншими райо-нами Вінничини вразила тутешня природа і дуже привітні люди. Ко-жен раз при нових зустрічах я захо-плювався їхньою щирістю і відве-ртістю, ясним розумом, і тим як вони гордяться тим, що ямпільчани. Від Ваших людей я багато дізнався про історію і культурну спадщину Ямпільського краю, цінні корисні копалини, якими Бог наділив землю і багато чого, що є тільки тут. Я з особливою цікавістю почув, що пе-рший Президент України Леонід Кравчук, обраний вами депутатом Верховної Ради у 1990р. Також розповіли що Кісничани висували його у Президенти України. Це про щось говорить. Далі я узнав, що багато відомих українських полі-тиків пов’язані з Ямполем це – Цибух, Матвієнко, Калетник, нинішній віце-прем’єр міністр Ук-раїни Кістіон, також ваш земляк. Я міг ще дуже багато навести яскравих прикладів, що стали відомі, про цей чудовий Богом створений район красень, але ви знаєте, про це, зна-чно більше мене.»
А що ще таке особливе Ви помітили, можливо щось чого ямпільчани самі це і не відчувають?
- «Думаю що відчувають. Я маю на увазі що вашими сусідами є такий собі неспокійний регіон як Придністров’я, а сьогодні коли в Україні на сході іде війна, я боюся щоб Донбас не перетворився на друге Придністров’я.»
Коли, на вашу думку, на Донбасі наступить мир?
- «Вважаю що не скоро, адже для припинення цієї війни потрібне двостороннє виконання Мінських угод, добра політична воля вищого керівництва країни. Але на пре-великий жаль не всі можновладні «мужі» будуть сприяти миру на сході, для них війна супер заробіток, просування контрабанди, впровад-ження нових і старих схем розкра-дання бюджету, особливо оборо-нного. Статки у них ростуть як гриби після дощу. Я думаю, той хто цікавиться Е-деклараціями так зва-них «слуг народу» мене зрозуміє.
По вашому, чому це продовжується?
- «За три останніх роки ні один потужний казнокрад не сів у в’язницю. Садять дрібних, можем так сказати, «форточніків», а як ка-жуть в народі «Ворона ворону ока не виклює». Ми кожен день тільки чуємо про наміри від правоохоро-нних органів, ну і деякі, як для кіно-сюжетів, шоу-затримання з нару-чниками, а справи до суду так і не доходять. Дякуючи заставам. Вкрав на одній оборудці 100 млн., із цієї суми 3-5 млн. вніс у заставу і на ць-ому все, боротьба з корупцією заве-ршилася.»
Зараз дуже багато говорять про втрачений Україною Крим, про шляхи його повернення. А що Ви з цього приводу думаєте?
- «Анексія Криму відбулася практично без єдиного пострілу. Історія ще дасть оцінку тим, хто в той період сто-яв у «керма» країни, я впевнений, що у недалекому майбутньому буде надана правова оцінка.»
Які на вашу думку, є шляхи повернення Криму?
- «Силою ми у Росії Крим не заберемо, про-сто це не можливо, адже російська армія за своєю потужністю в світі поступається лише ар-мії США. А організовувати кримчанам рефере-ндум, чи вони хочуть повернутися назад в Укра-їну, ніхто не дасть.
- Тішити себе одними надіями і намірами це наївно і безвідповідально. Хоча, якщо українці будуть жити, хоча б, так як поляки чи прибалти, тоді кримчани самі почнуть повертатись в Укра-їну, як колись тікали німці із соціалістичної схід-ної Німеччини, до ФРН, долаючи перешкоди, щоб перелізти через могутню стіну, що розділяла дві країни.
Ви думаєте, усі Кримчани будуть раді по-вернутися до України? Адже як показали події 2014 року, більшість з них, особливо російсько-мовні, радо зустріли «Руський мир.
- Щоб Крим не став кровотечною раною для України, на мій погляд, треба в першу чергу, запитати на референдумі, у свого власного народу, як краще повернути півострів? При цьому подія повинна проходити, під патронатом країн Будапештського меморандуму і Європей-ського Союзу, за рівної участі у його проведенні України і Криму.
Але для проведення такого референдуму по-трібна в першу чергу згода Росії, або хоча б гара-нтії не втручання у політичний процес. Потрібен тривалий підготовчий період у декілька років, щоб ми і кримчани мали однакові рівні умови проведення роз’яснювальної роботи серед насе-лення, тобто все 50/50 – ЗМІ, телеканали, радіо, реклама, агітація, інше. І як Кримчани вирішать, з цим треба буде погодитись. Але все ж, вирі-шальне значення буде мати те, яка кількість ро-сійського озброєння буде знаходитись на тери-торії півострова, і куди воно буде націлене.
Олексію Володимировичу зараз багато розмов ведеться про інвестиції до нашого району, але ми Ямпільчани їх не відчуваємо. Ваша думка з цього приводу?
-«Інвестиції – це рушійна сила яка здатна оз-доровити і зміцнити економіку країни і підви-щити життєвий рівень її громадян. Велосипед тут вигадувати не потрібно, і тим більше, з яко-юсь українською специфікою. Беремо приклад, від колишніх соціалістичних країн і аж до Китаю, де інвесторам бути створені всі необхідні еконо-мічні умови, без всяких відкатів, купи довідок і чиновницького типу « Зайдіть десь так на неділь-ці».
ВВП цих країн виріс більше, ніж в десятки ра-зів, люди отримали гідні зарплати і пенсії. Мені розповідали, які величезні запаси в Ямпільському районі унікального каміння, крейди, вапна, одні з найкращих в області чорноземи, туристична привабливість, економічна доцільність вкласти кошти в будівництво мосту через р. Дністер. Все в руках районної і обласної влади. За інвестора треба боротися.»

На останнок, Олексію Володимировичу, хочу запититати Вас що пов’язує політолога-міжнародника з новою політичного партією «Розумна сила».
-«Я за фахом політолог, і у мене налагоджена тісна і ефективна співпраця як консультанта – політтехнолога з багатьма відомими у Україні політичними силами, які звертаються до мене за допомогою.»
А які особливі критерії для Вас важливі, щоб Ви дали згоду на співпрацю?
-«Перш за все мене цікавить репутація партії, її програмні засади, зміст статуту, високоморальні якості вищого політичного керівництва, мати можливість знаходити з ним спільну мову і т. ін. ПП «Розумна сила» це дуже молода проукраїнська партія, яка була заснована в липні 2016 р. Що найбільше привабило мене в її програмі, так це реформа армії, реальна а не балакуча деце-нтралізація, знищення корупції, розумна еконо-мічна політика і податкова система. Впорядку-вання земельного питання, енергетична та економічна безпека, ну і багато іншого дуже цікавого, де ви можете ознайомитись на сайті партії.
І що дуже важливо для мене політолога-міжнародника – це Зовнішня політика нейтралі-тету.
Україна має бути мирною державою. Я на сто відсотків, за те щоб Українська армія відповідала стандартам НАТО, стала потужною, входила до найбільш сильних військових країн Європи, була виключно контрактною, одягнена, взута і нагодована, яка не чекатиме допомоги від воло-нтерів.
А держава Україна повинна стати, міцним мостом між Європою та Росією. Так історично склалося, і від сусідів ми нікуди не дінемося, ким би вони не були, а далі час покаже, можливо пройде і півстоліття.»

Дякую за цікаву розмову.

Олександр Пелешко,
Ямпіль 2016

Олексій Вороненко

 

Поділися з друзями:

Залишити коментар